2клас
Знову вересень кличе до школи
Тризуб – це герб
України. Він золотий на голубому тлі. Відображає триєдність життя: батько –
мати – дитя, які символізують собою силу, мудрість, любов. На ньому можна
прочитати слово Воля.
Знову вересень кличе до школи
Перший урок
Моя
країна-
єдина
Україна
Моя країна – єдина Україна
Мета: Формувати позитивну мотивацію учнів на роботу в новому навчальному році;
розвивати правильне відношення до свого здоров′я, бажання гарно вчитись,
пізнавати нове. Розширити знання учнів про нашу державу Україну, продовжувати
ознайомлювати з державними та народними символами України; вчити дітей
усвідомлювати себе громадянином, патріотом України, висловлювати почуття
гордості за свою Батьківщину; сприяти усвідомленню учнями місця України серед
інших країн Європи, допомогти зрозуміти важливість Європейського об′єднання;
виховувати шанобливе ставлення до рідного краю, його традицій.
Обладнання: Таблиця з державними
символами України , карта України, карта
Європи, ілюстративний матеріал: потяг з вагонами, світлофор, сонечко, промінці
сонечка; Прапор Євросоюзу.
Хід уроку
І. Організаційний
момент
1. Привітання вчителя
- Щиро вітаю Вас
з Днем знань – справжнім святом мудрості, доброти і людяності. Цей день завжди
особливо урочистий і хвилюючий, адже саме з нього починається цікавий і,
водночас, нелегкий шлях до пізнання, до нових звершень. Бажаю усім діткам у
цьому навчальному році підкорити нові вершини знань, зустріти добрих і надійних
друзів та досягти омріяної мети. Вам, дорогі батьки, бажаю натхнення та
розуміння.
Традиційною
умовою цього свята є перший урок
Десь за плечима залишилося вже літо. І ось ми
знову в школі, пролунав перший дзвоник, перший урок уже в 2 класі.
ІІ Актуалізація опорних знань
2.1. Бесіда
-
1
вересня часто порівнюють ще з одним веселим святом. Як ви думаєте яким?( Новим
роком)
-
Чому?(початок
нового)
-
Що
люди роблять коли б′ють куранти?
-
Як
ви, вважаєте, від кого залежить, чи збудеться бажання?( від того як ми
налаштуємось на його виконання).
-
А сьогодні ми налаштуємось, щоб новий
навчальний рік минув для вас легко і цікаво і ви отримали нові знання , і
позитивні результати.
ІІІ. Ознайомлення з темою уроку. Мотивація
навчальної діяльності.
3.1. Оголошення теми уроку
-
Отже,
новий навчальний рік ми розпочинаємо традиційно
першим уроком . Тему якого прочитаємо разом .
« Моя
країна – єдина Україна»
- Вирушимо ми
сьогодні у пізнавальну подорож. У якій пригадаємо символи, традиції, звичаї України. Дізнаємося про
Україну, як європейську країну.
- На чому
поїдемо, дізнаєтесь відгадавши загадку.
Пасажирський чи товарний
Металевий він і
гарний.
Все ховає у
вагонах
І стає лиш на
пероні. (Потяг)
3.2. Опрацювання вірша
-
Куди ми
вирушимо у подорож , ви здогадаєтесь послухавши вірш.
НАШ РІДНИЙ
КРАЙ
Щоб довелося
мандрувати –
Піти по рідній
всій землі:
У кожне місто
завітати,
У кожнім побувать
селі, -
То навіть би за
сотню років
Цього б не
встигли ми зробить:
Простори в нас
такі широкі,
А міст і сіл – що
не злічить!
М. Познанська
- Отже, вирушаємо
в подорож Батьківщиною.
- А що ж таке
Батьківщина? ( відповіді дітей)
Батьківщина – це
наш рідний край,широкі лани , вишневі сади , наша дорога і мила земля, де ми
народилися, уперше побачили і пізнали світ, почули колискову пісню, рідну мову,
відчули любов і ласку. Це наша наймиліша у світі Україна.
-
А що
для вас означає слово «Батьківщина»?
3.3. Словникова робота
Любов у нас до
Батьківщини
Іде із серця
глибини.
Ми – патріоти
України,
ЇЇ ми дочки і
сини.
-
Що
означає слово «патріот»?
-
ПАТРІОТ
– той, хто любить свою Батьківщину, відданий своєму народові, готовий для них
на жертви і подвиги
-
Як ви
вважаєте, патріотами своєї держави можуть бути тільки дорослі, чи можуть
бути і діти?
-
А що
треба дитині для того, щоб відчути себе справжнім патріотом України, її
громадянином?
-
Діти,
потяг , яким ми вирушаємо в країну знань має назву, але вагони переплутались і
назва не читається. Допоможіть
прочитати!
е
|
р
|
е
|
п
|
а
|
г
|
о
|
м
|
- Молодці, потяг
має назву «ПЕРЕМОГА». Чому він так називається, як ви думаєте? ( відповіді
дітей)
Ми прийшли в
школу, щоб навчитись перемагати труднощі, бути успішними, досягати поставленої
мети.
-
Що ми
візьмемо з собою в подорож? Назвіть слова на кожну букву слова « Перемога».
П- пам′ять,
працьовитість;
Е- енергію;
Р- радість,
родину;
Е- емоції;
М- мудрість;
О- острів знань;
Г- гарний
настрій, гарну поведінку;
А- активність.
- Потяг вирушає!
(Діти сидячи за партами імітують рух потяга)
- Як ви думаєте,
що саме головне потрібно робити , щоб завжди здобувати перемогу у житті?(
Відповіді дітей) .
Батьки приводять
вас до школи і хочуть, щоб ви були здорові, лише здорова людина може бути
активною, добре вчитись, працювати і перемагати .
-
Що
ви, робили влітку щоб бути здоровим? ( відповіді дітей)
IV. Робота над темою уроку
4.1.
Робота над прислів′ями
-
Ось
ми приїхали до першої зупинки:
На цій зупинці
вам потрібно виконати завдання –
з'єднати прислів'я « Народ скаже, як зав′яже»
-
Молодці,
ми пригадали прислів′я про Україну, рушаймо далі.
Фізкультхвилинка
-
Діти,
але рушити ми не можемо, перед нами з′явився відомий нам дорожній знак, він
хоче нам про щось нагадати.
Цього року багато
хто з вас буде ходити додому сам. І щоб благополучно дістатись додому світлофор
приходить нам на допомогу.
Пригадаймо що
значать його кольори?
• - стояти
•-
приготуватись,( а ми будемо плескати в долоні)
•- крокуємо
( вчитель показує
кольори, а діти виконують команди)
Молодці правила
руху пригадали. Нам зелений колір.
Рушаймо!
Щоб веселіше нам
було подорожувати пограємо у вікторину.
4.2.
Вікторина
Обов′язок кожного
українця добре знати історію та традиції свого народу. Спробуємо ми свої сили, розгадавши вікторину
- На що кладуть хліб-сіль, коли зустрічають
гостей? (рушник)
- Національний одяг українців. (вишиванка)
- Найбільша річка України. (Дніпро)
- Довгі ноги
— довгий ніс.
Прилетів – обід
приніс.
Смачних жабеняток
Для своїх
маляток. (Лелека)
5. Прекрасне,
горде й величаве
Стоїть на березі
Дніпра.
Князів-русинів
вічна слава
У назві міста
ожива. (Київ)
6.За хатою у
садочку,
У зеленому
віночку
Та в червоних
намистах
Стала пава
молода.
І збігаються всі
діти,
Щоб на неї
поглядіти:
За намисто кожен
– смик,
Та й укине на
язик. (Калина)
- Я дерево – символ.
Зі мною в руках
Великдень
стрічають
У наших краях.
(Верба)
4.4.Бесіда про державні символи України
- Які державні
символи України ви знаєте?
Прапор – символ
незалежної держави. Прапор України – блакитно-жовтий. Його кольори означають
синє небо та золоту ниву. Кольори на прапорі «читають» згори донизу.
До найбільших
святинь будь-якого народу належить Державний гімн. Державний Гімн України – це
урочиста пісня, символ нашої державної єдності. Називається він “Ще не вмерла
України і слава, і воля…”. Слова гімну написав поет Павло Чубинський, а
музику композитор Михайло Вербицький. Коли звучить Державний гімн, треба
обов’язково встати, цим ми виявляємо особливу пошану до наших державних святинь
- Крім державних,
Україна має ще й народні символи.
Зараз ми
пригадаємо, які символи українського народу знаємо, відгадавши загадки:
У вінку зеленолистім,
У червоному
намисті,
Видивляється у
воду
На свою хорошу
вроду.
(Калина)
В мене є великий
хист:
Я співаю, як
артист.
Спів той радісний
усюди
Дуже люблять
слухать люди.
(Соловей)
Сплелися у коло
Усі квіточки з
поля.
Барвисті,
душисті,
В стрічках шовковистих.
І кличе в танок
Український…
(Вінок)
Говорить доріжка
—
Два вишитих
кінця:
«Умий своє личко,
Щоб грязюка
зійшла,
Щоб мене не
забруднити,
Треба вчасно лице
мити».
(Рушник)
Усе це —
українські народні символи.
4.5.
Люби і знай свої звичаї.
-
Ось
ми і приїхали на останню зупинку « Люби і знай свої звичаї».
Ми українці маємо свої відмінності від інших
народів: звичаї , обереги, символи,страви, які відрізняють нас від інших і прославляють.
Проведемо
гру і перевіримо, чи справжні ви українці?
Я читатиму
перелік предметів, страв, оберегів ,тощо, а ви визначите один з них, що
належить українському народу.
Плов, вареник,
пельмень.
Лелека, слон,
мавпа.
Пальма, калина,
ялина.
Вишитий рушник,
віяло, матрьошки.
Береза, каштан,
верба.
Місяць, зірка,
тризуб.
Чорнобривці,кактус
, гвоздика.
Віночок,
хустинка, шапка.
Суп , борщ, уха.
- Молодці, ви
справжні маленькі українці.
V. Підсумок уроку
- Ось наша
подорож по Україні і завершилась. З набутими знаннями можемо повертатись до
класу. Напевне, усі ви зрозуміли, на якій унікальній землі живемо. Ми маємо те,
чим варто пишатися, і у нас є чим гордитися. Наші предки дуже багато трудилися,
щоб Україна стала незалежною могутньою державою. А тепер від нас, від наших
знань і вмінь, від нашого патріотизму залежить, якою бути Україні далі. Я вам
бажаю мирного неба і завжди лагідного теплого сонечка. (вчитель кріпить на
дошку сонечко без промінців)
-Щоб сонечко нас зігрівало, ми подаруємо йому промінці . ( паперові промінці лежать на
партах )
На промінцях продовжте
речення «Після цього уроку я знаю, що …» і відповідь озвучте та
прикріпіть до нашого сонечка.
( звучить запис
пісні « Як у нас на Україні» К. Бужинської.)
Немає коментарів:
Дописати коментар