Може, десь земля є краща,
А над нею небо золоте,
Та мені найкраща та ,де вишня,
Та,де вишня мамина цвіте.
(пісня з
відеокліпом “ Це моя Україна”)
31. 08. 2017.
А над нею небо золоте,
Та мені найкраща та ,де вишня,
Та,де вишня мамина цвіте.
ПЕРШИЙ УРОК У 4
КЛАСІ
Тема уроку: УКРАЇНА — МІЙ РІДНИЙ ДІМ.
Мета : розширити і закріпити знання учнів про
Україну ; сприяти формуванню
національної
свідомості учнів ; виховувати духовне багатство особистості,
патріотичні
почуття приналежності до українського народу, України;
ровивати зв'язне мовлення, вміння висловлювати свої думки; розвива,ти
творчість,
креативність; поповнювати учнів новим багажем знань про
Україну .
Обладнання уроку: глобус, правила роботи на уроці , ноутбук ,
відеоролики,
вишитий рушник, стенд “ Символи України”, карта України,
Девіз уроку : Може , десь земля є краща й вища,
а над нею небо золоте,
та мені найкраща та, де вишня,
та., де вишня мамина цвіте.
ХІД УРОКУ.
І.Вступна частина.
1.Вправа “ ПРИВІТАННЯ”
-- Рада всіх вас
бачити здоровими,веселими , щасливими.
Я скучила за
вами , бо я нікого з вас не бачила ціле
літо.
-- Продовжіть
речення “ Привіт. Я скучив ( ла) за вами, бо....”
2.
Вправа “ НА УРОЦІ ПРАЦЮЮ ЗА ПРАВИЛАМИ”
--
Пропоную на уроці працювати за такими правилами:
* Працювати із задоволенням.
* Брати участь у всіх вправах.
* Бути активним на уроці.
* Один говорить ,всі слухають.
* Всі мають право висловитись.
*Говорити за темою.
ІІ. Основна
частина.
1.Вступна бесіда.
а) читання вірша:
--- Прочитайте вірш на дошці.
У
всіх людей одна святиня.
Куди
не глянь, де не спитай.
Рідніша
їм своя пустиня,
Аніж
земний в чужині рай.
Їм
красить все їх рідний край.
Нема
без кореня рослини,
А
нас ,людей, без Батьківщини.
--- Про що ж це
іде мова в цьому вірші?
--- Так, це наша
рідна Україна.
б)вправа “Асоціативний кущ”:
--- Давайте пригадаємо, що ми знаємо
про нашу державу-- Україну?
(складання “Асоціативного куща”
на дошці.)
столиця символіка гори
міста
\ \ / /
Україна
/ / \ \
ріки озера Конституція
2.Повідомлення теми зустрічі.
--- Діти , якою буде тема нашої зустрічі?
--- Так, тема нашої зустрічі “
Україна — мій рідний дім”.
( перегляд відеоролика
“ Україна починається із тебе)
3.
Вправа
“СТЕЖКАМИ УКРАЇНИ”.
--- Ось і закінчилась весела пора
для дітей. Яка це пора ?
--- Впевнена .що літо для кожного
із вас було неповторним , теплим,
солодким,грайливим та
пізнавальним . Давайте попробуємо відзначити
ті місця України , де ми
побували цього літа. Поділіться своїми враженнями ,
які справили на вас ті
місця . Та природа , яка оточувала вас всюди. Що най-
більше вам запам'яталося?
4.Вправа
“УКРАЇНА НА ГЛОБУСІ СВІТУ”
--- Погляньте на глобус. На ньому ви знайдете
океани і материки. На материках
є багато різних держав , у
яких живуть люди, які різняться між собою кольором
шкіри і розрізом
очей.Кожний народ має свою мову ,свою
культуру . Свій по-
бут,свої
звичаї.Батьківщина для кожного , як рідна ненька,її не можна купити,
ані заслужити.Вона у
кожного одна. Ми живемо в Україні,тому і називаємося
українським народом. Чи
знаєте ви, у якій частині світу розташована Україна?
Давайте відшукаємо її на
глобусі.
5.Розповідь
учителя “УКРАЇНА І ЄВРОСОЮЗ”
--- Двадцять вісім країн європи
об'єдналися,утворивши союз держав,який так і
на-
звали----Європейський Союз.Спочатку до
нього входило шість країн , а з 2013
року він налічує 28 країн
-учасниць.Країни союзу спільно приймають закони,
розробляють правила для
поліпшення життя європейців. Уєвросоюзу є свій пра-
пор і своя грошова
одиниця(валюта)--- євро.9травня у країнах Євросоюзу від-
значають День Європи. Цього
дня європейці вшановують спільні цінності ,спіль-
ну історію та , що найголовніше,
планують спільне майбутнє.
--- 11липня 2017 року
відбулася особлива подія. Україна повністю підписала Угоду
про асоціацію з
Євросоюзом. Підпис від України під економічною (заключною)
частиною Угоди поставив
президент Петро Порошенко та лідери усіх країн-
членів ЄС.Робота над
Угодою про асоціацію України та ЄС зайняла 10 років.
6.Вправа “
ЗНАЙОМЛЮСЬ ЗОСНОВНИМ ЗАКОНОМ УКРАЇНИ”
--- Основні цінності
Європейської цивілізації-- знайшли своє відображення у Кон-
ституції України.
Стаття 3 Конституції
України.
Людина, її
життя і здоров'я,честь і гідність , недоторканість і
безпека
визнаються
в Україні найвищою соціальною цінністю. Права і свобо-
ди людини та її гарантії визначають зміст і
спрямованість діяльності
держави.Держава відповідає перед людиною за свою діяльність.Утвер-
дження і
забезпечення прав і свобод людиниє головним обов'язком дер-
жави.
Вишита колоссям і калиною,
Вигойдана співом солов'я,
Зветься величаво--- Україною,
Земле зачарована моя.
Є в центрі Європи чудова країна,
Сягає корінням у сиві часи.
І це — незалежна моя Україна!
Тут гори,степи і ліси.
7.Бесіда “
ЩО ТАКЕ БАТЬКІВЩИНА”
--- Так що таке Батьківщина?
(відповіді учнів)
---Бог нам дав зозкішну
Батьківщину--- сонячну,теплу ,зелену ,плодючу. Одні ли-
ше краєвиди чого варті!
На одній землі зібрані усі дива світу: іліси, і гори,і мо-
ря, істепи. Українці
--- не завойовники. Ми вміємо садити . Ростити, любити---
ось за це я люблю свою
Батьківщину.Україна --- це Батьківщина для всіх лю-
дей .які живуть на її
території. Що ж таке Батьківщина? Батьківщина ---це най-
краще і найдорожче
місце у світі.Усі ми любимо українську співучу мову пре-
красних наших людей ,
чарівну природу , щедру землю. Усе це --- наша Бать-
ківщина.
8.
Слухання пісні про Україну.
--- Любов до Батьківщини
оспівували і у віршах , і у піснях. Давайте послухаємо
пісню про нашу Вітчизну.
9.
Гра “
МИ --- ПАТРІОТИ,”
--- Кожний патріот добре знає
історію , мову та традиції свого народу. Тож давайте
спробуємо свої сили.
а)
Продовжіть прислів'я:
Без
верби і калини...(нема України)
Слово не горобець...(вилетить не спіймаєш)
Птицю пізнають по пір'ю....(а людину по
мові)
Можеш вибирати друзів і дружину . Вибрати не
можна...( тільки Батьківщину
Праця годує. а...(лінь марнує )
Гостре словечко.... (коле сердечко)
Хочеш їсти калачі . (не сиди на печі)
б)
Відгадування загадок:
Символічний знак,
ключ до історії , роду ,
міста, держави. (герб)
Грецьке
слово, що означає урочисту , похвальну
пісню на честь богів і героїв. ( гімн)
Що
це? Наш стяг --- пшениця золота
Під голубим склепінням неба. (прапор)
Національний
символ України. Його дарують
та обмінюються у Великоднє свято (писанка,
крашанка)
Дерево ,яке оспівано у народних піснях, у вір-
шах.Воно
освячується в церкві перед Пасхою,
як засіб від злих сил. (верба)
Кущ, оспіваний в
українських піснях , символ
дівочої краси. (калина)
Чим прикрашають
голову українські дівчата.
(вінок)
Національний
символ України. Матері дарують
його своїм дітям на щастя , на долю ,відряджаючи
у далеку дорогу .
(рушник)
Назвіть один з най давніших знаків .який є гербом
України. ( тризуб)
Автор слів гімну України .( П. Чубинський )
Як називалася перша слов'янська держава?
(Київська Русь)
Як називається основний закон України?
( Конституція України )
Які кольори державного прапора України?
( синій . Жовтий)
Назва великого зібрання творів Т.Г. Шевченка?
(Кобзар)
Назвіть композитора . Який поклав вірші
Чуби-
нського
на музику, що став гімном?
(вербицький)
Що означає
слово “козак” ?
(вільна , незалежна людина)
10.
Вправа
“ З ТЕПЛОМ У СЕРЦІ”
--- Напишіть свої побажання
Україні на аркушиках паперу . Зачитайте.
ІІІ.Підсумок
уроку. Рефлексія.
--- Ми , українські діти ,
маємо величезне бажання разом із європейськими краї-
нами будувати своє
майбутнє і майбутнє нашої України. Ми хочемо відкрити
для себе Європу і
пізнати європейські цінності.
--- Ось і закінчується наш
урок. Ви молодці. Пропоную підвести підсумки.
Що найбільше вам запам'яталось? Про що ви зможете розповісти дома
батькам.
( перегляд відеокліпу з
піснеюТіни Кароль “Україна — це ти”)
Немає коментарів:
Дописати коментар